Poptávka po sušenkách dala podnět asi k dvoumiliardové investici do výstavby továrny v Opavě

Položením základního kamene dnes v Opavě-Vávrovicích začala výstavba nové továrny na sušenky americké potravinářské společnosti Mondelez International. Firma do výstavby továrny rozšiřující stávající výrobu plánuje investovat přes dvě miliardy korun a za poslední roky je to její největší investiční projekt v Evropě. Dokončení výstavby a start výroby je plánován na první polovinu příštího roku. Investice přinese 200 nových pracovních míst. Informovala o tom Jaroslava Hájková ze společnosti Mondelez Czech Republic.

Důvodem rozšíření výroby v opavské továrně na sušenky je rostoucí poptávka po produktech potravinářské společnosti. Na linkách nové haly se budou vyrábět sušenky Oreo nebo BeBe Dobré ráno. Produkty jsou určeny především pro evropský trh, ale velká část z nich se objeví také v tuzemsku.
Přibližně 90 procent nových pracovních míst bude určeno pro zaměstnance se středním odborným vzděláním v potravinářských a technických oborech. Příležitost dostanou také lokální dodavatelé surovin, protože například mouka i cukr budou pocházet z Moravskoslezského kraje, případně České republiky.
Albert Mathieu, prezident pro kategorii sušenek společnosti Mondelez Europe, potvrdil, že v posledních letech zaznamenávají fenomenální růst v oblasti prodeje sušenek, zejména u značek Oreo a BeBe Dobré ráno. Tato nová továrna díky navýšení výrobní kapacity pomůže udržet krok se zvyšující se poptávkou po jejich produktech.
Podle ministryně pro místní rozvoj Věry Jourové projekt přispěje k posílení konkurenceschopnosti České republiky. Vnímá ho jako symbolický krok do budoucna. Tento rozsáhlý investiční záměr vítá a věří, že bude pro Moravskoslezský kraj velkým příslibem.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *