Policisté budou inspektory SZPI doprovázet při rizikových kontrolách

Policisté budou doprovázet inspektory Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) při některých rizikových kontrolách, při nichž může být ohroženo jejich zdraví či dokonce život. Vyplývá to z dnes podepsané dohody mezi policií a SZPI. Uvedl to mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Kopřiva vysvětlil, že policisté budou inspektory doprovázet v odůvodněných případech. Jedná se o kontrolu provozoven, kde riziko vyplývá z průběhu předchozích kontrol či z charakteru podniku, v němž může být například větší koncentrace podnapilých lidí.

Spolupráce se týká také větší informovanosti mezi policií a inspekcí. „Dohoda upřesňuje rozsah společných činností, výsledkem má být efektivnější potírání nezákonných postupů a ochrana spotřebitele. Pokud například policie bude mít při silniční kontrole podezření, že přeprava potravin hygienicky nevyhovuje, nebo neodpovídají podmínky pro mražené potraviny, informuje inspektorát, uvedl Kopřiva. Díky tomu se může včas zasáhnout před rozšířením potraviny na trh.

Dohoda se týká i informovanosti a spolupráce v oblasti ochrany před působením tabákových výrobků, alkoholem a jinými návykovými látkami. To může znamenat, že inspektoři sice nemusí v hospodě zjistit porušení hygienických předpisů, ale zjistí, že se nalévá nezletilým.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *