Policejní odstřelovači ulovili v oblasti nákazy jedenáct divokých prasat

Policejní odstřelovači dosud ulovili v oblasti nákazy africkým morem prasat na Zlínsku 11 divokých prasat. Do odstřelu divočáků se poprvé zapojili před týdnem v noci z pondělí na úterý, v terénu byli tři noci. Odstřelili zejména prasata střední váhy, takzvané lončáky. Všechna prasata byla posléze odvezena z místa pracovníky krajské veterinární správy, sdělila dnes tisková mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová.

„V současné chvíli odstřel prasat ve Zlínském kraji stále pokračuje a v této souvislosti opakovaně žádáme veřejnost o striktní dodržování zákazu vstupu do míst, kde bude lov probíhat, a to s ohledem na bezpečnost, která je pro nás prioritní,“ uvedla mluvčí. Do odstřelu divočáků se zapojí dvě desítky policistů. Jejich zásahy jsou naplánované především na noc. Policisté mají k dispozici odstřelovací pušky doplněné tlumiči, zařízením pro noční vidění a termovizí. Jsou schopni zasáhnout zvíře na vzdálenost 150 až 200 metrů. Při střelbě mají pokyn mířit na hlavu, případně takzvaně na komoru, aby divoké prase padlo na místě a neroznášelo krví případnou nákazu do okolí. Nasazení policie do boje s africkým morem prasat schválila minulý měsíc vláda.*

Komentáře ke článku 1

  • NovoTom

    Když se na to dívám, odstřelovači, noční vidění.. úplné manévry. Kolik těch prasat už na zlínsku celkem složili? Máte přehled?

    A pokud je tu nějaká myslivec z východní Moravy? Poradíte kamenných obchod, kde mají myslivecké potřeby. https://www.kostelecky.cz/prodejna/ sem na vyzkoušení bot to máme trochu daleko . Díky!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *