Podzimní Floru navštívilo 23 000 lidí, o 5000 více než loni

Podzimní etapu zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc navštívilo ve čtyřech dnech asi 23 000 lidí. Po skončení výstavy to včera řekl mluvčí výstaviště Adam Fritscher. Je to asi o pět tisíc více návštěvníků než loni. Vyšší návštěvnost pořadatelé očekávali, loni se museli obejít bez hlavního pavilonu A, jehož rekonstrukce tehdy spěla k závěru.

Devatenáctého ročníku celonárodní výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků se zúčastnilo 115 pěstitelů z řad profesionálů a zahrádkářů z celé země. Mottem bylo Zahrada je hra. „V tomto duchu se nesla i hlavní expozice v největším pavilonu A. Hlavně děti si zde užily dobrodružství ve velkém bludišti vytvořeném převážně ze špičkového ovoce a zeleniny od nejlepších tuzemských pěstitelů – členů Zelinářské unie Čech a Moravy a Ovocnářské unie České republiky,“ uvedl mluvčí.
Zahradnickou výstavu doplnil festival gastronomie a nápojů Olima, kde se tradičně vyhlašoval také nejlepší ovocný destilát při Flora koštu, a Podzimní zahradnické trhy. Těch se zúčastnilo přes 160 prodejců.
Flora tradičně zahrnuje také odborné soutěže pro vystavovatele. V soutěži O nejlepší kolekci odrůd v oboru zelinářství uspělo odbytové družstvo Litozel, ve stejné soutěži ovocnářů bodovala společnost Úsovsko z Klopiny. Nejlepší odrůdou výstavy bylo vyhlášeno jablko Jonagold Marnica, které vypěstovala společnost Pomona Těšetice.
Nejbližší akcí na olomouckém výstavišti bude od 10. do 12. října mezinárodní výstava exotického a okrasného ptactva Exota Olomouc 2014, na přelomu října a listopadu výstava bydlení a životního stylu Bydlení a Moderní žena 2014.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *