Podzimní Flora Olomouc představí na 300 vystavovatelů a prodejců

Na podzimní etapě zahradnické výstavy Flora Olomouc od 2. do 5. října se představí více než tři stovky vystavovatelů a prodejců. Výstavu jako tradičně doplní festival gastronomie a nápojů Olima. Na tiskové konferenci v Praze to dnes uvedl ředitel olomouckého výstaviště Jiří Uhlíř. Očekává, že akci během čtyř dnů navštíví více než 30 tisíc lidí.

„Jako každá výstava v Olomouci i tato má své motto, to letošní je Zahrada je hra,“ uvedl Uhlíř. Hlavní expozici v největším pavilonu A, do něhož se letos výstava vrátila po dvouleté rekonstrukci, tvoří velké bludiště z ovoce a zeleniny od předních tuzemských pěstitelů. Budou zde k vidění také dekorace z kosatců a výstava chryzantém pod značkou Česká květina. Ta může být používána pouze pro rostliny vypěstované českými zahradníky.
Podle Uhlíře je prodáno celých zhruba 5000 čtverečních metrů výstavní plochy a dalších 1200 metrů venkovních ploch. Po rekonstrukci se celková výstavní plocha rozšířila zhruba o tisíc metrů.
Svou expozici bude mít na výstavě poprvé ministerstvo zemědělství. Kromě zástupců ministerstva budou v pavilonu A zástupci Ústavu zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI) a Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ). V pavilonu E budou moci návštěvníci ochutnat potraviny oceněné značkami Klasa a Regionální potravina Olomouckého kraje.
Podzimní přehlídku ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků doplní festival gastronomie a nápojů Olima, který návštěvníkům nabídne krajové speciality i zdravé potraviny. Součástí festivalu Olima je soutěž o nejlepší ovocný destilát Flora košt. Do něj je letos přihlášeno více než 300 vzorků.
Flora Olomouc je nejstarší českou květinovou výstavou, její počátky se datují do roku 1958. Letní etapu Flory letos navštívilo 22 000 platících návštěvníků, asi o 1200 více než loni.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *