Po Všeticích čekají středočeské veterináře kárná opatření

Na jatkách ve Všeticích na Benešovsku, u kterých podali veterináři po zveřejnění videa s kopáním do zvířat trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli týrání zvířat, chtějí inspektoři do budoucna dělat častěji kontroly vykládky zvířat. Středočeským veterinářům budou uložená kárná opatření, řekl mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Zda půjde o písemné důtky nebo o vážnější opatření, ale zatím nesdělil.

„V souladu se služebním zákonem budou přijata kárná opatření od ředitele Krajské veterinární správy pro Středočeský kraj až po řadového inspektora na dotčených jatkách,“ uvedl Vorlíček.
Podle něj nebyly na tamních jatkách vedené řádné záznamy o příjmu zdravotně nezpůsobilých zvířat, která by bylo třeba porazit již ve voze. „Do budoucna bude vyžadováno vedení této evidence. Veterinárním dozorem bude vyžadováno, aby zvířata měla zvláštní vyšetření, že jsou způsobilá příjmu na jatka. Do budoucna budou veterinární inspektoři provádějící dozor na těchto jatkách častěji než dnes přítomni při vykládce zvířat. V případě, že si nebude personál jatek jistý způsobilostí zvířete, musí přivolat veterinárního inspektora, který rozhodne o dalším postupu,“ dodal mluvčí.
Případ ve Všeticích již podle něj řeší policie, veterináři začali s kontrolami osmi dodavatelů skotu, kteří zásobovali tamní jatka. „Bude prověřováno, zda byla dodávána jen zdravotně způsobilá zvířata. Na jatkách se uskuteční opakované důsledné proškolení pro oblast welfare. Bude proškolen veškerý personál, který přichází do kontaktu se zvířaty,“ uzavřel.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *