Plzeňský Prazdroj zvýší cenu piva a dalších nápojů v průměru o 3,2 procenta

Plzeňský Prazdroj od října zvýší cenu piva a dalších nápojů v průměru o 3,2 procenta. Například půllitr desítky Gambrinus budou restaurace nakupovat o 60 haléřů dráž a dvanáctky Pilsner Urquell o korunu. Prazdroj nezvyšoval cenu čepovaného piva dva roky a lahvového rok a tři čtvrtě. Pivovar zdražení zdůvodňuje růstem cen surovin, zejména chmele, a také investicemi do modernizace a rozšíření prodeje. Uvádí se to v dnešních Lidových novinách.

Zvýšení cen lídra českého pivního trhu se týká jak sudového a tankového, tak baleného piva. Hostinští a obchody budou vedle piva od Prazdroje nakupovat dráž i nealko a ovocná piva, cidery i další nápoje. V průměru Plzeňský Prazdroj zvyšuje cenu u všech svých produktů o 3,2 procenta, sdělila mluvčí Prazdroje Jitka Němečková.

Změnu ceny v tuto chvíli neplánují Pivovary Staropramen, které jsou po Prazdroji druhým největším výrobcem piva v Česku. Zdražovat se nechystá ani humpolecký Bernard. Reagovat na změnu cen u konkurence nehodlá ani Budějovický Budvar. Jak uvedl mluvčí Budvaru Petr Samec, ceny některých výrobků naposledy upravovali 1. ledna 2016. Podle něj dodržují zcela nezávislou cenovou politiku.

Skupina Heineken, které patří značky Krušovice, Starobrno nebo Zlatopramen, uvedla, že naposledy zdražovala některé své produkty v obchodech začátkem letošního roku. O případných změnách nejprve informuje své obchodní partnery.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *