Plzeňská firma staví malý pivovar ve Francii pod Mont Blankem

Plzeňská firma Joe's Garage Brewery staví minipivovar ve francouzském městečku Thyez v údolí savojských Alp, osm kilometrů od Mont Blanku. Jde už o 75. dodaný malý pivovar, z nichž stojí 23 v cizině, řekl Josef Krýsl, spolumajitel firmy. Ta více než deset let staví a provozuje minipivovary a školí sládky. Majitelkou nového minipivovaru je 27letá podnikatelka, jejíž otec má továrnu v Rokycanech.

V rodinném areálu pod Alpami je restaurace, rozhlasová a televizní stanice Mont Blanc a fitness. „Líbil se jim náš koncept restaurace a minipivovaru Beer Factory v centru Plzně,“ uvedl Krýsl. Podle něj si investor velmi považuje českou technologii i suroviny. „Mají rádi naši pivní kulturu a chtějí něco takového přivést k nim. Majitelka studovala marketing v New Yorku a má vymyšlenou propagaci,“ řekl.

Chtějí nejen český ležák plzeňského typu, ale také pšeničné pivo, ve Francii hodně oblíbené, dále typy IPA i ALE. „Přestože to je vinařský kraj, tak už se s námi dost srovnávají. Minipivovarnictví začíná být ve Francii velice oblíbené,“ řekl Krýsl.

Pivovar v prvním roce vyrobí 750 hektolitrů a počítá s nárůstem na 1000 hl. Chce nabízet pivo i místním obchodům jako regionální produkt, které jsou v silně turistické oblasti velmi oblíbené, stejně jako řemeslná piva od malých výrobců.

Minulý měsíc dokončila plzeňská firma pivovar v ukrajinském Užhorodu v hotelu Praha. Joe’s Garage Brewery už postavila 12 pivovarů na Slovensku, po dvou ve Švédsku, Francii a Velké Británii, po jednom ve Španělsku, na Ukrajině a Kypru, v Rusku a Bělorusku. Aktuální nabídky dala do Kanady, Japonska, Venezuely, Francouzského Konga a na Island.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *