Pivovary v Litovli a Přerově po dvouleté pauze zdraží pivo

Pivovary v Litovli a Přerově, které patří do pivovarnické skupiny PMS Přerov, příští týden v pondělí po zhruba dvouleté pauze zvýší kvůli rostoucím výrobním nákladům cenu půllitru sudového piva o 50 haléřů. Uvedli to ředitelé Pivovaru Litovel a Pivovaru Zubr.

„My jsme v rámci nájezdu elektronické evidence tržeb v roce 2016 slíbili, že nebudeme zdražovat celý rok 2017, což jsme také dodrželi. Každopádně rostou mzdové náklady i ceny surovin a energií, takže nyní už budeme muset lehce zvýšit ceny piva zhruba o 100 korun na hektolitr, což dělá padesát haléřů na jeden půllitr,“ uvedl ředitel Pivovaru Zubr Tomáš Pluháček, podle kterého Pivovar Zubr ceny piva naposledy zvýšil v 10. ledna 2016. Pivovar Litovel od pondělí zdraží sudové pivo o 50 haléřů na půllitr a cena lahvového piva se zvýší o 60 haléřů. „Vzhledem k rostoucím cenám surovin, mezd a dalších nákladů přichází po více než dvou letech mírné navýšení ceny piva,“ uvedl ředitel Pivovar Litovel Lumír Hyneček. Připomněl, že v posledních dvou letech se litovelský pivovar kvůli EET a dalším legislativním změnám, které negativně dopadly na jeho odběratele, zaměřil na podporu svých zákazníků. „Mimo jiné tím, že nedošlo k navýšení cen výrobků a poskytovaných služeb,“ dodal.
Přerovský Pivovar Zubr loni navzdory nepříznivému vlivu zavedení EET a posléze i zákazu kouření v restauracích na prodej sudového piva udržel výstav na předloňské úrovni 255 000 hektolitrů piva. Bylo to nejvíce za posledních několik let. Prodej čepovaného piva klesl o tři procenta, výpadek ale pivovar nahradil vyšším prodejem lahvového a hlavně plechovkového piva.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *