Pivovary Lobkowicz navýšily prodeje

Pivovary skupiny Lobkowicz letos v prvním čtvrtletí navýšily v Česku prodeje meziročně o 16 procent. Skupině roste i eport, do zahraničí vyvezla o 43 procent více piva než za stejné období loňského roku. Konkrétní čísla k prodejům skupina za čtvrtletí nezveřejňuje, loni prodala 725 953 hektolitrů piva, meziročně o 3,6 procenta více.

Do skupiny Pivovary Lobkowicz patří sedm provozů. Jde o pivovary v Protivíně, Černé Hoře, Uherském Brodu, Jihlavě, Hlinsku, Klášteře nad Jizerou a Vysokém Chlumci. Největší výrobu má značka Platan z Protivína a Černá Hora z Blanenska.

Skupina už avizovala, že letos očekává na tuzemském i zahraničních trzích růst. Má se tak v plném rozsahu projevit pozitivní dopad uzavřených kontraktů. „Vývoz do Maďarska stoupl meziročně za první čtvrtletí o 359 procent, do Itálie o 102 procent a na Slovensko o čtvrtinu,“ uvedl Novák.

Loni Lobkowicz vyvezl více než 113 000 hektolitrů piva. „Významným momentem bylo zahájení spolupráce s obchodními řetězci v zemích visegrádského regionu. Značka Lobkowicz je od loňského podzimu nově k dostání ve velkých prodejních sítích v Maďarsku a Polsku,“ uvedla už dříve výkonná viceprezidentka společnosti CEFC Group (Europe) Company Marcela Hrdá. Právě čínská skupina CEFC je stoprocentním vlastníkem pivovarů Lobkowicz.

Pivovarská skupina také avizovala, že chce posilovat export právě do Číny, kde vidí velký potenciál. Skupina chce využít partnerství se svou mateřskou firmou a vybudovat na čínském trhu silnou pozici.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *