Pardubické lesy vynesly městu loni téměř tři miliony korun

Pardubické městské lesy jsou každoročně mírně ziskové, hospodaření vykazují ve stovkách tisíc korun. Loni lesy vynesly městu téměř tři miliony korun, předloni město za prodej dřeva utržilo třikrát méně. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Jiří Rozinek.

V loňském roce se vytěžilo téměř 2000 kubíků dřeva. Jsou v tom zahrnuté i nahodilé těžby, vlivem sucha uschly borovice a smrkové porosty poškodil lýkovec, řekl Rozinek.

Pardubice vlastní 463 hektarů příměstských lesů. Všechny slouží k rekreaci obyvatel města. Loni lesníci vysázeli téměř 38 000 stromků, přibližně o 8000 víc než předloni.

Loni lesníci pokračovali s úpravou lesů. Ve studáneckém a svítkovském lese odstranili porosty podél cest, opravili asfaltové lesní cesty z Dubiny do Spojila a začali s úpravou lesních cest, které budou mít mlatový povrch.

Letos musí lesní hospodáři zalesnit zhruba přes čtyři hektary holin. Těžbu více než 1300 metrů krychlových dřeva plánují na pěti hektarech u Staročenska, Černé za Bory a za Doubravicemi.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *