Osm brněnských pivovarů se představí v Brně na Špilberku

Příležitost porovnat pivo celkem z osmi brněnských pivovarů budou mít o víkendu Brňané na hradu Špilberk. Akce se koná v souvislosti s výstavou Žít pivo, která mapuje historii brněnského pivovarnictví. Uvedl to Petr Holub z Muzea města Brna. Lidé také vyberou nejlepší brněnské pivo.

Počet pivovarů a minipivovarů v Brně stále roste. Osm se jich akce účastní, chybí pouze Charlie’s Square, který stáčí pivo jen ve své hospodě. Dopravit ho jinam pro ně není technicky možné, uvedl Holub.

V nabídce bude na Špilberku produkce minipivovarů Pegas, Richard, Magistr, Lucky Bastard, Líšeňského pivovaru, Létajícího pivovaru Albert, Parního pivovaru Hauskrecht a pivovarského kolosu Starobrno.
Zajímavostí je kočovný pivovar Albert, který svoje pivo distribuuje pouze do hospody U Alberta na Pellicově ulici. Pivo vaří různě v jiných pivovarech, v Pegasu, v Třebíči, ve Slavkově, Sokolově, Jihlavě, Horních Dubénkách nebo Potštejně, sdělil Holub.
K ochutnání nebudou o víkendu jen současná brněnská piva. Pivovar Lucky Bastard uvařil podle starobylé receptury speciální pivo Středověk, aby lidé poznali, jak dnes tolik oblíbený mok chutnal v dobách dávno minulých. Lucky Bastard Středověk je pšeničné pivo, které by se mělo přiblížit tomu, jak mohlo historicky pivo chutnat podle poznámek Tadeáše Hájka z Hájku. Podle dobových pramenů nebylo pivo polotmavé až tmavé, spíše na rozhraní mezi polotmavým a světlým pivem, jak jej známe v dnešní době, vysvětlil jednatel minipivovaru Lucky Bastard Richard Hartmann. Pivo Středověk je podle něj moderní interpretací.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *