Olma investuje a rozšiřuje výrobu

Nákup mléka by se měla akciová společnost Olma letos zvednout z loňských 214 milionů litrů na 260 milionů litrů. Společnost zároveň počítá s hrubým ziskem 23,5 milionu korun, což by bylo v porovnání s loňským rokem o 5,1 milionu korun méně.

Jak uvedl na řádné valné hromadě akcionářům generální ředitel a předseda představenstva Olmy Jiří, je záměrem společnosti zvýšení výroby rentabilnějších výrobků, zejména jogurtů, pudingů, a rozvoj výroby čerstvého mléka a jiných výrobků balených v PET lahvích. Olma letos podle něj soustředí síly směrem k přípravě na vstup země do Evropské unie. Připravuje se projekt na zvýšení kapacity zařízení na balení jogurtů, probíhají komplexní rekonstrukce a modernizace sušárenské kapacity a dostavba čistící stanice odpadních vod. Je připravena i stavba chlazeného skladu
výrobků.
Nezveřejnil však, jak velkou částku si tyto investice
vyžádají. Uvedl pouze, že část investic bude Olma financovat z vlastních zdrojů a zbytek pomocí dlouhodobých účelových úvěrů. Olma loni podle auditovaných výsledků meziročně zvýšila čistý zisk o 1,9 milionu korun na 24,86 milionu korun. Její tržby za prodej vlastních výrobků a služeb v loňském roce o čtyři tisíce korun překročily hranici tří miliard korun a v porovnání s rokem 2001 byly o 195 milionů korun vyšší. Olma loni zvýšila objem nakoupeného mléka o 42,5 milionu litrů mléka na 214 milionů litrů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *