Ocenili nejlepší výrobce chleba

Svaz pekařů a cukrářů v ČR vyhlásil výsledky 26. ročníku soutěže Chléb roku 2020. Cílem tohoto klání je usilovat o kvalitu chleba a ocenit nejlepší výrobce. Do letošního ročníku bylo přihlášeno 84 soutěžních vzorků z celé České republiky. Hodnotilo je 20 certifikovaných komisařů. Ve stobodovém schématu posuzovali senzorické parametry chleba, a to vzhled, tvar a objem chleba, vůni a zejména chuť, která je při hodnocení nejdůležitější.

V kategorii větších chlebů mezi 900 až 1200 gramy zvítězila firma BEAS – pekárna Choustníkovo Hradiště, s menšími chleby mezi 500 až 800 gramy pak United Bakeries – pekárna JZM Praha. V kategori Chleba bez hranic vyhrál Penam s pekárnou Ostrava – Martinov, v kategorii novinka roku zvítězil také BEAS a v kategorii Chléb mladých nově vytvořená PEK Group – pekárna Brandýs nad Labem.

Ministr zemědělství Miroslav Toman ve svém projevu v rámci této akce poukázal na to, že podmínky, za kterých pekaři pracují, nejsou vůbec jednoduché. „Pekařství považuji za jeden z nejdůležitějších oborů, co se týká potravinářství jako celku,“ řekl a připomněl, že během první vlny pandemie koronaviru pekaři dokázali nepřetržitě zásobovat svým zbožím český trh. „Kvalitní pečivo je podle něj základem prodeje většiny obchodníků,“ prohlásil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *