Obchodní řetězec Iceland expanduje

Britský obchodní řetězec Iceland, který se specializuje na mražené zboží, bude v tuzemsku pokračovat v expanzi. Společnost dnes otevřela v pražském OC Luka svou čtvrtou prodejnu v ČR. Další tři obchody chce Iceland otevřít v příštím roce. Uvedl to generální ředitel řetězce v ČR John Mackie.

„Během dvou měsíců bychom měli podepsat smlouvy na další tři (prodejny), které by se měly otevřít v příštím roce. A velice blízko otevření je obchod v Hloubětíně,“ uvedl ředitel. V první fázi expanze se řetězec chce zaměřit na Prahu a okolí. V dalších letech by měly být otevřeny pobočky i ve velkých městech, mimo jiné v Plzni, Brně či Olomouci. Investice do každého nového obchodu má dosahovat zhruba 12 milionů korun. „Přestože víme, že (český) trh je velmi nasycený, tak i ty naše dosavadní zkušenosti z předchozích tří již otevřených obchodů nám ukazují, že máme co nabídnout,“ dodal Mackie.
Čeští zákazníci mají podle šéfa Icelandu velký zájem o britské potraviny. Polovina sortimentu v tuzemských prodejnách firmy pochází od tuzemských dodavatelů, polovina je z Velké Británie.
Iceland má v Británii 850 prodejen, celkem působí na trzích 30 zemí. Na český trh vstoupil řetězec v roce 2011, nyní má prodejny v Kladně, Říčanech a v pražských Malešicích. Společnost založil v roce 1970 ve Velké Británii Malcolm Walker, který dodnes stojí v jejím čele.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *