O údržbu travnatých ploch se postarají ovce místo sekaček

Areál karlovarského krajského úřadu budou letos udržovat místo sekaček na trávu ovce. Tři zvířata budou spásat trávu a plevel na pozemku, jenž sice patří ministerstvu spravedlnosti, ale o který se krajský úřad stará. Ovce si kraj vypůjčil od zemědělce z Chebska. Informovala o tom mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková.

Plocha o výměře asi jeden hektar je oplocená. Ovce budou pomáhat s likvidací travnatého porostu do října, pak se vrátí zpět k majiteli. Ovce by měly kromě spásání být i další atrakcí pro dětské návštěvníky hřišť, které v areálu krajského úřadu jsou.

Krajský úřad v současnosti zajišťuje v areálu krajských institucí, mezi něž patří sídla hasičského záchranného sboru, zdravotnických záchranářů nebo krajské knihovny, údržbu 7,2 hektaru zatravněných ploch.*

Komentáře ke článku 2

  • Chose

    Mít na zahradě ovce místo sekačky není vůbec špatné. Mám známého, který si pořídil ovce právě z tohoto důvodu a prý si to nemůže vynachválit. Jenže jeho zahrada je obrovská, takže tam ovce mají velkou možnost volného pohybu. To u nás na zahradě by asi něco takového jen tak nešlo.

  • Adam

    Mně by se také líbilo, kdybychom měli velkou zahradu, mít ovce 🙂 Je to super, když je člověk obklopený zvířaty 🙂 . My máme ale zahradu malou, takže máme jenom dvě suchozemské želvy a jednoho zakrslého králíka 🙂 . ti totiž moc místa nepotřebují 😀 . Na sekání trávy jsem koupil robotickou sekačku Gardena, která se mi líbila nejvíc ve srovnání na https://www.testino.cz/roboticke-sekacky a zahradu nám poseká na jeden zátah 🙂 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *