O místa čtyř odborných ředitelů Lesů ČR se uchází 58 lidí

O místa čtyř odborných ředitelů státního podniku Lesy České republiky (LČR) se uchází 58 lidí. Výsledky výběrového řízení by chtěl generální ředitel podniku Daniel Szórád oznámit do konce května. Uvedl to mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík. Výběrová řízení na ekonomického, výrobně-technického, správního a obchodního ředitele Szórád vypsal 18. dubna, uzávěrka přihlášek byla 29. dubna. V minulosti si šéfové Lesů ČR svůj tým sestavovali bez otevřených výběrových řízení.

Szórád, kterého do čela Lesů ČR jmenoval ministr zemědělství Marian Jurečka v polovině dubna, označil vytvoření týmu nejbližších spolupracovníků za jednu ze svých priorit. Při vyhlášení tendrů Szórád. nevyloučil ani další spolupráci s některými ze současných ředitelů odborných úseků podniku v případě, že ve výběrovém řízení potvrdí předpoklady pro další vzájemnou spolupráci. Funkci ekonomického ředitele dosud zastává Michal Gaube, který byl od prosince 2012, po rezignaci generálního ředitele Svatopluka Sýkory, pověřen řízením celého podniku. Ředitelem lesního a vodního hospodářství je Pavel Indra, správní ředitelem je Jiří Červenka a výrobním ředitelem Zdeněk Sýkora.
Szórád do státní firmy přišel z pozice manažera polské pobočky švédského nábytkářského impéria Ikea, dříve působil také jako obchodní ředitel lesnické firmy CE Wood. Ministr Jurečka uvedl, že očekává, že Lesy ČR budou pod jeho vedením fungovat transparentně a budou plnit funkci řádného hospodáře.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *