Nový šéf Lesů ČR si vybere odborné ředitele ve výběrových řízeních

Nový generální ředitel státního podniku Lesy České republiky Daniel Szórád si čtyři odborné ředitele vybere ve výběrových řízeních. Podnik vyhlásil tendry na ekonomického, výrobně-technického, správního a obchodního ředitele. Zájemci o místo ve vrcholovém managementu podniku se mohou přihlásit do 29. dubna. Informoval o tom mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík. V minulosti si šéfové Lesů ČR svůj tým sestavovali bez otevřených výběrových řízení.

Szórád, kterého do čela Lesů ČR jmenoval ministr zemědělství Marian Jurečka  v pondělí, označil vytvoření týmu nejbližších spolupracovníků za jednu ze svých nynějších priorit. Do výběrových řízení se mohou hlásit kvalifikovaní lidé z praxe, a to včetně zaměstnanců podniku ze všech organizačních úrovní. Nevylučuji ani další spolupráci s některými ze současných ředitelů odborných úseků podniku v případě, že ve výběrovém řízení potvrdí předpoklady pro další vzájemnou spolupráci, uvedl Szórád.

Funkci ekonomického ředitele dosud zastává Michal Gaube, který byl od prosince 2012 po rezignaci generálního ředitele Svatopluka Sýkory pověřen řízením celého podniku. Ředitelem lesního a vodního hospodářství je Pavel Indra, správním ředitelem je Jiří Červenka a výrobním ředitelem Zdeněk Sýkora.

Uchazeči o pozice ředitelů odborných úseků Lesů ČR by měli mít například ukončené vysokoškolské vzdělání příslušného směru, nejméně pětiletou praxi v oboru, z toho minimálně tříletou praxi ve vedoucích funkcích.
Szórád do státní firmy přišel z pozice manažera polské pobočky švédského nábytkářského impéria Ikea, dříve působil také jako obchodní ředitel lesnické firmy CE Wood. Ministr Jurečka uvedl, že očekává, že Lesy ČR budou pod jeho vedením fungovat transparentně a budou plnit funkci řádného hospodáře. Szórád v pondělí uvedl, že chce především obnovit důvěru veřejnosti v činnost státního podniku. Využít chce i své zkušenosti z předchozího působení ve společnosti Ikea, která je podle něj etalonem v boji proti korupci. Ikea má ve svém kodexu distancování se od korupce ve všech formách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *