Nový portál Maková mapa zprostředkuje kontakt pěstitelů se spotřebiteli

Kontakt spotřebitelů s pěstiteli máku má zprostředkovat Maková mapa, kterou představili zástupci spolku Český modrý mák. V mapě jsou adresy dvacítky pěstitelů s cenami za kilogram, prodává se od 45 do 210 Kč/kg. Informoval o tom na tiskové konferenci v Praze Vlastimil Mikšík ze spolku s tím, že po registraci zájemce zjistí bližší kontaktní údaje a další informace. "Na Makové mapě, která sdružuje jen nabídky kvalitního máku ze dvora, najdete mák v různé gramáži balení, za různé ceny a mnozí pěstitelé vám mohou produkt zaslat i poštou," upřesnil Mikšík. Kromě modrosemenného máku pěstitelé máku nabízejí i bělosemenný, ale především mák od pěstitele s garancí kvality. "V Makové mapě můžete hledat „svého“ pěstitele podle mapy či po zadání vámi zvolené adresy v internetovém prohlížeči či na mobilu." sdělil Mikšík.

„Na Makové mapě, která sdružuje jen nabídky kvalitního máku ze dvora, najdete mák v různé gramáži balení, za různé ceny a mnozí pěstitelé vám mohou produkt zaslat i poštou,“ upřesnil Mikšík. Kromě modrosemenného máku pěstitelé máku nabízejí i bělosemenný, ale především mák od pěstitele s garancí kvality. „V Makové mapě můžete hledat „svého“ pěstitele podle mapy či po zadání vámi zvolené adresy v internetovém prohlížeči či na mobilu.“ sdělil Mikšík. V ČR je přes 970 pěstitelů máku, z nich je zhruba 200 ve spolku. Podle Mikšíka by bylo úspěchem, kdyby se v této mapě objevilo 50 z nich. Přibližně polovina z nyní registrovaných pěstitelů má produkci pod cechovní normou, zbytek ji má v odpovídající kvalitě, uvedl Mikšík. „Český spotřebitel se přeorientovává na kvalitu a původ zboží. Má také jedinečnou možnost ovlivnit to, co se na našich polích bude pěstovat,“ řekl prezident Agrární komory Jan Doležal. Zároveň dává „zelenou“ farmářům a pěstitelům pro prodej ze dvora, ve kterém vidí potenciál a smysl, jak si nakoupit kvalitní sezónní a lokální suroviny, které v kamenném obchodě zákazník nenajde. (http://mapa.nasmodrymak.cz).

Komentáře ke článku 1

 • Josef Konderla Ing.

  Dobrý den,
  prosím pěkně o zaslání informace – kontaktu , kde se da nakoupit nebo objednat na dobírku Váš kvalitní český modrý mák od farmářů v okrese Frýdek Místek , případně v Moravskoslezském kraji.
  PS:“ Maková mapa se mi nějak nechce otevřít“.
  Děkuji
  S pozdravem a přáním hezkého dne
  Ing.Josef Konderla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *