Nelegální prodej masa

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) odhalili na Příbramsku nelegálního prodejce hovězího masa. Za nevyhovujících hygienických podmínek skladoval v igelitových taškách téměř 200 kilogramů hovězího masa určeného k prodeji. Uvedl to mluvčí SVS Petr Pejchal. Prodejci byl znemožněn prodej a byla mu navržena pokuta, jejíž výši mluvčí neuvedl. Za podobný přestupek může pokuta dosáhnout až milionu korun.

„Prodejci bylo ihned na místě uloženo opatření, které zakazuje uvádět maso ve zmíněném množství do oběhu a zároveň přikazuje, aby místně příslušné krajské veterinární správě ohlásil, jak s tímto masem naložil,“ uvedl Pejchal. Šlo o maso z domácí porážky, které může být zkonzumováno pouze v rámci domácnosti chovatele, nesmí však být nabízeno k prodeji. Maso může prodávat pouze schválený subjekt splňující veterinární předpisy.  Podnětem pro kontrolu byl inzerát v novinách nabízející prodej brambor, zelí a hovězího masa. Při kontrole na místě inspektoři zajistili celkem 19 igelitových tašek, v nichž každé z nich bylo deset kilogramů masa. Spolu s játry a oháňkou šlo celkem o 195 kilogramů.  „Nelegální prodej masa je jeden z nejhazardnějších prohřešků, se kterými se inspektoři Státní veterinární správy setkávají,“ poznamenal mluvčí. Veterináři doporučují, aby lidé potraviny od pokoutných prodejců nekupovali.*

Komentáře ke článku 1

  • sedlák

    … a všude jinde mimo čr to jde, v tunisku a podobných zemích běžně na ulici s hejnem much – jak složité tam asi jsou veterinární předpisy? v rakousku přímo z farmy, akurát u nás to musí být tak složité, aby to obyčejný sedlák radši ani nezkoušel zlegalizovat, protože se za prvé zblázní z hromady papírů, pak z arogance ůředníků a ve finále z toho kolik ho to všechno bude stát až mu to někdo povolí, takže radši prodá za pár kaček na jatka nebo to zkusí dělat ,,pokoutně,, . Co tak asi v těch igelitových taškách bylo špatného? že by nějaký biobýček z domácího chovu? to teda musí být strašný,, fujtajbl,, , když k domácí spotřebě je to dobré, ale k dalšímu prodeji už je to nevyhovující. At si každý rozumně uvažující člověk udělá svůj názor, ale radši přímo od sedláka než v akci v tescu apod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *