Nejlepší kolekci na Salonu vín má Vinselekt Michlovský

Nejlepší kolekci v Salonu vín pro letošní rok má opět společnost Vinselekt Michlovský, která je mezi stovkou nejlepších vín zastoupena hned desetkrát. Informovalo o tom dnes Národní vinařské centrum v tiskové zprávě. Salon vín se pro veřejnost otevře 2. února. Letos bude mimořádně v historickém sklepení valtického zámku vystaveno 101 vín, díky dosažené rovnosti bodů při finálovém hodnocení. Vystavené vzorky obstály v konkurenci 2199 vín.

V poměrném zastoupení letošní Salon vín tvoří 71 bílých vín, z toho 43 suchých, 15 polosuchých, devět polosladkých a čtyři sladká. Doplňuje je 26 červených vín, z nichž 25 je suchých a jedno sladké. K nim se přidala dvě růžová vína, jedno suché a jedno polosladké, a dvě jakostní šumivá vína bez určení podoblasti.

Nejvíce exponátů pochází z mikulovské a velkopavlovické podoblasti, které mají shodně po 27 vínech, slovácká podoblast je zastoupena 22 víny a znojemská 20. Tři vína v Salonu vín pocházejí z vinařské oblasti Čechy z mělnické podoblasti.

Letošním Šampionem a zároveň vítězem v kategorii bílých suchých a polosuchých vín se stalo Rulandské bílé, Collection 1508, pozdní sběr 2017 ze Zámeckého vinařství Bzenec. V kategorii bílých polosladkých bodovala Pálava, výběr z hroznů 2017 vinařství Hanzel, mezi sladkými bílými víny zvítězil Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2017 z Vinařství U Kapličky.

V kategorii růžových vín a klaretů uspělo Rulandské modré rosé, výběr z hroznů 2017 z vinařství Štěpán Maňák. Nejlepším vínem mezi červenými suchými a polosuchými se stalo Rulandské modré, výběr z hroznů 2015 z vinařství Jiří Radocha. V kategorii jakostních šumivých vín si nejvyšší ocenění vysloužilo víno Louis Girardot brut, jakostní šumivé víno s. o. 2013 ze společnosti Bohemia Sekt.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *