Nedostatky u čtvrtiny kontrolovaných prodejců na Floře Olomouc

Někteří prodejci na jarní etapě největší tuzemské výstavy květin Flora, která na olomouckém výstavišti skončila v neděli, porušili zákon. Česká obchodní inspekce zjistila různé nedostatky u čtvrtiny kontrolovaných prodejců. Uvedl to mluvčí inspekce Jan Rotbauer.

Inspektoři se zaměřili na kontrolu stánků s občerstvením, potravinářskými výrobky, průmyslovým zbožím, hračkami a textilem. V průběhu 41 kontrol zjistili u 11 prodávajících porušení některé z povinností stanovených obecně platnými právními předpisy, uvedl Rotbauer.
Tři prodejci například zákazníky řádně neseznámili s cenou nabízeného zboží, dva nedodrželi informační povinnosti a jeden obchodník nevydal doklad o zakoupeném zboží. V pěti případech bylo zjištěno použití měřidla bez platného úředního ověření, uvedl Rotbauer.
Devíti prodejcům Česká obchodní inspekce (ČOI ) za zjištěné prohřešky uložila pokuty v celkové výši 10 500 korun a se dvěma zahájí správní řízení. Inspektoři také zakázali prodej 90 výrobků v celkové hodnotě 6755 korun. Na šest kusů úředně neověřených měřidel byl vydán zákaz používání do doby zjednání nápravy, sdělil mluvčí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *