Na soutěži v Paříži nejvíc bodovalo vinařství Krist

Moravští a čeští vinaři získali na jedné z nejprestižnějších světových soutěží Vinalies Internationales v Paříži 23 zlatých a 31 stříbrných medailí. Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje, to uvedl v tiskové zprávě. "Získat v Paříži 23 zlatých a 31 stříbrných medailí je na půdě Vinalies mimořádně úspěšná bilance. Naše vína dala o sobě v Paříži jasně vědět," uvedl Martin Šmíd, sommelier Znovínu Znojmo, který zasedal v porotě soutěže.

Na letošní 25. ročník soutěže se přihlásilo 3340 vín ze 45 zemí světa, téměř polovina jich byla francouzského původu. Z českých vinařství nejvíce bodovalo Vinařství Krist, které získalo šest zlatých a tři stříbrné medaile. Po dvou zlatých medailích získala vína ze Znovínu Znojmo, Vinařství Volařík, vinařství Gotberg, vinařství Bohemia Sekt, Vinařství Štěpán Maňák a Vinařství Baloun.

Nejlepší vína ze soutěže se na podzim opět objeví v publikaci 1000 Vins du Monde, kde se s nimi seznámí také milovníci nejlepších světových vín v zahraničí. Publikace 1000 Vins du Monde je často označována za vinařský ekvivalent známého michelinského průvodce světem gastronomie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *