Na Salimě se představí o patnáct procent víc vystavovatelů

Na mezinárodních potravinářských veletrzích Salima se letos představí 786 vystavovatelů, což je o patnáct procent více než na předchozím ročníku před dvěma lety. Vyšší než v roce 2012 má být letos i počet prezentujících se zemí. Akce se uskuteční na brněnském výstavišti od příštího úterý do pátku. Souběžně se na výstavišti budou konat také veletrhy obalových a tiskových technologií Embax a PRINTexpo. Na tiskové konferenci to dnes uvedli organizátoři výstav. Partnerskou zemí veletrhů bude letos Polsko.

O deset procent na 440 má vzrůst také množství zastoupených značek. Prezentovat se v Brně bude 34 zemí, o osm více než před dvěma roky. Poprvé se na veletrzích představí Kazachstán, Maroko a Vietnam. Samostatnou prezentaci bude na výstavišti mít Evropská unie, uvedla ředitelka potravinářských veletrhů Věra Menšíková.

I letos Salimu tradičně doplní souběžný vinařský veletrh Vinex. Součástí je také veletrh mlynářství, pekařství a cukrářství MBK a veletrh zařízení pro obchod, hotely a veřejné stravování Inteco. Doplní je přehlídky obalů a tiskových technologií Embax a PRINTexpo.
Mezi vystavovateli na potravinářských veletrzích budou letos méně než před dvěma lety převládat výrobci a prodejci potravinářských strojů a technologií nad výrobci potravin v poměru 60 : 40 procentům, v roce 2012 byl poměr 70 : 30.
Návštěvnost potravinářských veletrhů Salima a veletrhu obalových technologií Embax v Brně v předchozích ročnících klesala. Na předloňský 28. ročník přišlo 25 000 lidí, což bylo o 7000 méně než při minulém ročníku a o 15 000 méně než před šesti lety.
Podle polské velvyslankyně v České republice Grazyny Bernatowiczové se v Brně představí 36 polských firem, hlavně zpracovatelů masa, mléka a ovoce a 22 dalších expozic. Přicestovat by měl také polský ministr zemědělství a regionálního rozvoje Stanislaw Kalemba. Ten by měl v moravské metropoli jednat ze svým českým protějškem Marianem Jurečkou.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *