Na sádkách v Jistebníku začal prodej ryb, ceny se proti loňsku mírně zvedly

Rybníkářská společnost Chov ryb Jistebník v pátek zahájila prodej ryb na svých sádkách v Jistebníku na Novojičínsku. V prodeji jsou zejména kapři, tolstolobici a candáti. Ceny se oproti loňsku mírně zvedly, za kilogram kapra dají lidé 95 korun, před rokem to bylo 89 korun. Řekl to jednatel společnosti Jan Stehlík.

„Ceny se mírně zvýšily vzhledem k inflaci a růstu veškerých nákladů,“ řekl jednatel. Oproti loňsku jsou letos ryby menší. „Byl chladnější rok, takže jsou ryby trošku menšího vzrůstu,“ řekl Stehlík.

V říjnu se budou ryby na sádkách prodávat jen v pátky od 08:00 do 16:00 a soboty od 08:00 do 12:00. Kilogram tolstolobika přijde na 50 korun a kilogram candáta na 375 korun. Na sádkách jsou k dostání také nástražní rybky, a to kilogram za 150 korun. V omezeném množství by mohli být v prodeji také amuři, sumci, štiky či líni. „Většina ryb by měla být v prodeji při výlovu rybníka Bezruč,“ řekl Stehlík.

Bezruč je s rozlohou 75 hektarů největším rybníkem v Moravskoslezském kraji. Jeho výlov je naplánován na 5. až 7. listopadu. „Jestli u toho letos bude nějaký doprovodný program a podobně, bude záležet na aktuální koronavirové situaci,“ řekl jednatel.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *