Na letní etapu Flory Olomouc přišlo dvacet tisíc lidí

Na letošní ročník letní etapy celostátní přehlídky květin Flora Olomouc přišlo přes 20 tsíc lidí, počet je srovnatelný s loňským rokem. Hlavní expozice výstavy, která trvala od čtvrtka do dneška, nesla název Česká krajina. Návštěvníky okouzlila také expozice Výzkumná laboratoř rostlin, informovala mluvčí Výstaviště Flora Olomouc Michaela Nováková.

Pod hlavní expozicí byla podepsána Pavlína Švecová, připravena byla ve spolupráci se spolkem pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin. Podtitulem letošní výstavy byla Léčivá síla semen. „Návštěvníci měli možnost se dozvědět vše zajímavé o léčivkách, plodinách i jejich škůdcích či opylovačích,“ uvedla garantka akce Jana Gernešová.

Právě do pavilonu A se soustředily přednášky předních českých i slovenských odborníků o léčivých rostlinách a ukázky zpracování zemědělských plodin, nechyběly také předváděcí akce floristů. Dominantním prvkem celé hlavní expozice byl kopec s kapličkou, který je neodmyslitelně spjatý s českou krajinou, uvedla mluvčí výstaviště.

Pavilon E nabídl návštěvníkům expozici obrazů květin, přírody a české krajiny z rukou výtvarníků Unie výtvarných umělců Olomoucka. Velkému ohlasu se dostalo expozici v pavilonu H s názvem Výzkumná laboratoř rostlin. „Ta nabídla návštěvníkům nevšední přednášky z oblasti současného šlechtitelství a genetiky. Uznávaná vědeckovýzkumná centra z celé České republiky představila z řad badatelů, nadšenců do vědy, ale i laické veřejnosti zajímavosti z rostlinné říše – izolace DNA, genetiku a šlechtění, problematiku konopí, rozmanitý svět semen či hmyzí opylovatele,“ doplnila mluvčí výstaviště.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *