Na jihu Moravy loni vzniklo pět minipivovarů, celkem jich bylo 53

Na jihu Moravy vařilo na konci loňského roku pivo nejméně 53 minipivovarů. Ve srovnání s rokem 2017 jich pět přibylo, naopak činnost ukončil brněnský Magistr. Vyplývá to ze zvěřejněné statistiky.

O rok dříve v kraji vzniklo malých pivovarů devět. „Je patrné, že dynamika růstu počtu minipivovarů v regionu se loni mírně zpomalila. Navíc zanikl brněnský Magistr, který fungoval od roku 2011 a měl problémy dlouhodobě. Zajímavostí je, že jde teprve o pátý minipivovar v regionu, který za více než čtvrtstoletí, kdy minipivovary v kraji fungují, skončil,“ uvedl Filip Vrána z Mendelovy univerzity, který se sledováním pivovarnictví a jeho historií na jihu Moravy dlouhodobě zabývá.
Podle portálu pivovar.info vzniklo v celé republice 47 nových minipivovarů. Odborníci odhadují, že celkem působilo na konci roku 2017 v Česku okolo 400 minipivovarů, za rok 2018 zatím nejsou informace dostupné. Přesnou evidenci ale znesnadňují i některé takzvané létající pivovary, které si nechávají pivo vařit jinde a vydávají se za klasické kamenné provozy.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *