Moravští vinaři získali na mezinárodní soutěži tři nejvyšší ocenění

Tři nejvyšší ocenění z 21 udělených získali na mezinárodní soutěži vín Terravino Izrael moravští vinaři. V konkurenci 600 vzorků z 24 zemí světa získali vinaři z České republiky i 12 zlatých a sedm stříbrných medailí. V tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond.

Tři velké zlaté medaile mají Vinné sklepy Lechovice za Tramín červený výběr z bobulí 2017, společnost Vinofol za víno Kerner Pavlov Exclusive výběr z hroznů 2017 a Vinařství Štěpán Maňák za Merlot ledové víno 2017. „Vína z České republiky si v ostré mezinárodní konkurenci vedla výborně. Získala tři z celkem 21 udělených velkých zlatých medailí, tedy nejvyšších možných ocenění soutěže,“ uvedl Martin Prokeš, který zasedl v porotě soutěže.
Loňský úspěch se ale vinařům letos trumfnout nepodařilo. Před rokem totiž Znovín Znojmo s ledovým vínem Ryzlink rýnský 2015 získal titul absolutního šampiona soutěže. Krom toho loni vinaři přivezli 27 medailí, letos jich bylo 22. Z 60 vzorků, které letos vinaři do soutěže poslali, jich tak uspěla víc než třetina.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *