Moravští vinaři získali v soutěži v Rakousku 43 zlatých medailí

Moravští vinaři získali v největší světové soutěži vín AWC Vienna v Rakousku 43 zlatých medailí. Je to o 13 více než v loňském roce. Podle Národního vinařského centra je to jeden z nejvýznamnějších mezinárodních úspěchů našeho vinařství vůbec, přestože zlatou medaili na soutěži pravidelně získávají stovky vín.

V konkurenci asi 12 tisíc vín ze 40 zemí světa se o medailová ocenění ucházelo 347 vín 55 moravských a českých vinařství. Medaili nebo čestný diplom získalo přes 80 procent přihlášených vzorků z České republiky.
„Ve Vídni se našim vínům daří každý rok. Důležité ale je, že se zvyšuje procento oceněných vín z Moravy a Čech a že přibývá vín, která porotci vnímají jako světovou špičku,“ uvedl Pavel Krška z Národního vinařského centra.
Mezi nejúspěšnější vinařství letošního ročníku patřila Vinselekt Michlovský, Vinařství V & M Zborovský, Vinařství U Kapličky a Víno Hruška, která si z Vídně shodně odvážejí po třech zlatých medailích. Závěrečné hodnocení se konalo ve Vídni začátkem září. Galavečer soutěže s předáváním ocenění se uskuteční 26. října.
Moravským vinařům se letos v soutěžích v zahraničí mimořádně daří. Zámecké vinařství Bzenec vyhrálo v dubnu se svým Rulandským bílým 2011 pozdní sběr soutěž této odrůdy s názvem Pinot Blanc du Monde ve Štrasburku. V březnu získal na soutěži Chardonnay du Monde ocenění za nejlepší Chardonnay soutěže Josef Valihrach. Úspěšní byli vinaři z ČR i na americké soutěži San Francisco International Wine Competition.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *