Mobilní aplikace pomůže spotřebitelům při nákupech

Portál Kupi.cz, který hlídá ceny v supermarketech, představuje novou mobilní aplikaci. Ta by se měla stát každodenním průvodcem zákazníků při nákupech. Aplikace je zatím určena pro telefony s Androidem. Oznámila to Michala Gregorová, mediální zástupkyně zmíněného portálu.

Kupi.cz ví všechno o cenách v řetězcích – kde je daná položka v akci, za kolik bývá průměrně k sehnání i za jakou cenu se zboží vyplatí koupit do zásoby. To všechno nyní uživatelé najdou i ve svém mobilním telefonu, samozřejmě se všemi výhodami, které chytrá zařízení nabízejí.

Aplikace umí pracovat s geolokací. Kdykoliv tedy zákazník potřebuje pořídit určité zboží, stačí si ho v aplikaci vyhledat. Ihned se mu ukáže, kde je v jeho okolí možné položku koupit, seřazeno od nejbližšího obchodu. „Pokud vím, že musím cestou z práce koupit plenky, v aplikaci hned vidím, že za dobrou cenu jsou v drogerii vzdálené 800 metrů a že pro nejlepší cenu musím dojít ještě o něco dál,“ popisuje funkci Martin Kadlčík z Kupi.cz.

Druhou hlavní vychytávkou je čtení čárových kódů. Funkci zákazník využije typicky ve chvíli, kdy stojí v obchodě a rozhoduje se, zda zboží za danou cenu pořídit. Naskenuje čárový kód a aplikace mu poradí, za jakou cenu je produkt obvykle k mání i za jakou cenu byl k dostání nejlevněji za poslední tři měsíce.

„Díky tomu je možné si okamžitě prověřit, zda je akce opravdu tak výhodná, jak se tváří. Aplikace navíc ukáže, za jakou cenu a jak daleko je stejné zboží k dostání v okolí,“ vysvětluje Martin Kadlčík. Kromě výše uvedených funkcí aplikace nabízí plné propojení s uživatelským účtem na Kupi.cz. Díky tomu umí upozornit na akce hlídaného zboží či pomůže s vytvořením nákupního seznamu.

Aplikace je určena pro operační systém Android, verze pro iOS bude k dispozici ke konci letošního roku. Do té doby se vývojáři Kupi.cz soustředí především na vylepšování funkčnosti aplikace pro Android.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *