Ministr životního prostředí vyjednal pro resort dalších sto milionů korun, hlavně na boj proti suchu

Ministr životního prostředí Richard Brabec se dohodl s ministrem financí Andrejem Babišem o navýšení rozpočtu svého resortu v příštím roce o 100 milionů korun. Peníze mají směřovat hlavně na projekty zaměřené na boj se suchem. Uvedl to po jednání Brabec. Při příchodu na schůzku s Babišem ministr uváděl, že by si představoval růst o 300 milionů.

Brabec dostal prý příslib, že podle vývoje by se mohl dočkat dalších peněz, a to na opatření na boj se suchem. To je pro ministerstvo životního prostředí nejdůležitější, protože v tomto směru jsou rozjeté projekty. Brabec věří, že se mu podařilo přesvědčit i „jinak rezistentní“ úředníky na ministerstvu financí.

Třetinový růst rozpočtu oproti tomu, o kterém hovořil při příchodu na schůzku s ministrem Babišem, nechápe jako úspěch či neúspěch. Považuje to za realitu toho, co se dá. Částka 100 milionů je podle něj dobrý základ pro to, aby byly zahájeny některé připravené projekty.

Ministerstvo financí pro životní prostředí v původním návrhu rozpočtu na rok 2017 vyčlenilo 16,6 miliardy korun. Brabec svůj resort označil za skromný a šetřivý, předpokládá, že se ještě bude jednat o nárůstu počtu služebních míst. Tam má ještě nějaké požadavky ohledně České inspekce životního prostředí, uvedl.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *