Ministr vyzval státní správu, aby dávala přednost českým potravinám

Ministr zemědělství Marian Jurečka vyzval ostatní ministerstva, krajské úřady a všechny instituce státní správy, aby podpořily české zemědělce a potravináře nákupem českých potravin do svých jídelen. Měli by se zaměřit hlavně na potraviny, jejichž odbyt je ohrožený kvůli ruským sankcím. Informoval o tom ředitel odboru komunikace ministerstva Hynek Jordán.

„Státní správa by měla dávat přednost českým potravinám, a zmírnit tím dopady ruských sankcí. Všechny organizace od ministerstev až po obecní úřady vyzývám, aby podpořily české zemědělce a potravináře, které tyto sankce ohrožují. V jídelnách škol, úřadů, domovů důchodců a dalších institucí by měli vařit převážně z českých potravin, a to zejména z těch, které postihlo ruské embargo,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Sankce, které nedávno vyhlásila Ruská federace, se vztahují na mléko a mléčné výrobky, maso, ovoce a zeleninu. Embargo platí pro státy Evropské unie, USA, Kanadu, Austrálii a Norsko.

„Ještě dnes pošlu dopis každému ministrovi a každému hejtmanovi, ve kterém je vyzvu k nákupu českých potravin. Požádám je, aby prověřili, jaké možnosti mají v organizacích, které zřizují, ať už jsou to školy nebo úřady. Byl bych rád, kdyby můj dopis předali všem svým podřízeným organizacím. Obzvláště v těchto dnech je důležité, aby si lidé uvědomili, jaké potraviny nakupují, protože je to způsob, jak podpořit naši zemi,“ uvedl Marian Jurečka.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *