Ministr chce zvýšit rozpočet agrárního resortu o 1,2 miliardy korun

Ministr zemědělství Marian Jurečka bude požadovat navýšení rozpočtu svého ministerstva na příští rok o 1,2 miliardy korun. Jurečka žádá rozpočet resortu 21,4 miliardy korun, tedy stejně jako letos. Ministerstvo financí v návrhu rozpočtu podle něj počítá s částkou 19,4 miliardy. Podle Jurečky chybí dvě miliardy, po jednání s ministrem financí Andrejem Babišem stále chybí v rozpočtu ministerstva zemědělství 1,2 miliardy korun.

O doplnění chybějící částky se Jurečka s ministrem Babišem nedohodli, budou dál jednat v průběhu srpna. Pozitivní podle Jurečky je, že v letošním roce má resort přislíbeno přesun zhruba jedné miliardy korun, aby mohl řešit věci týkající se škod způsobených mrazem a dofinancování peněz, které ČR poslala Evropská komise jako druhý pomocný balíček pro chovatele prasat a producenty mléka.

Jurečka je také připraven hledat zdroje pro navýšení příjmů státního rozpočtu ze státních podniků, tedy z Lesů ČR či Budvaru. Případně se chce podívat ještě na jiné jejich resortní organizace, kde by mohli navýšit příjmy pro rozpočet.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *