Ministerstvo vyvrací zprávy o Vyškovu

Ministerstvo zemědělství se ústy své tiskové mluvčí Dity Vrbové se důrazně ohrazuje proti tvrzením uvedeným v článku „Osud vyškovského pivovaru provázejí dohady“ ze dne 24.6.2010 v denik.cz.

„MZe prohlašuje, že tvrzení majitele pivovaru Kout na Šumavě pana Jana Skaly, který průběh výběrového řízení v článku zpochybňuje, jsou zkreslená a zavádějící.“ píše ve své zprávě Vrbová a dodává: „MZe sděluje, že podnik Jihomoravské pivovary, a. s., zahájil výběrové řízení na nájemce Pivovaru Vyškov dne 1. 6. 2010 s tím, že obálky s nabídkami měly být doručeny do sídla společnosti ve lhůtě do 18. 6. 2010 do 15.00 hod. Obálka odesílatele Jan Skala Pivovar a sodovkárna byla doručena do sídla společnosti Jihomoravské pivovary, a. s., až dne 23. 6. 2010. Dne 29. 6. 2010 se uskuteční v sídle společnosti Jihomoravské pivovary, a. s., vyhodnocení nabídek s tím, že konečné rozhodnutí učiní představenstvo a. s. Jihomoravské pivovary. Zdůrazňujeme, že výběrové řízení na možného nájemce Pivovaru Vyškov probíhá zcela v souladu se zákonem. O výsledku výběrového řízení bude MZe informovat.“
Prodělečný pivovar stát nemůže prodat kvůli nevyřešeným církevním restitucím. Už několikrát se jej proto pokoušel pronajmout. Zatím poslední tendr na nájemce pivovarského areálu a technologického zařízení na výrobu piva vyhlásil  loni na podzim. Jediný zájemce, třeboňský pivovar Bohemia Regent, ale nakonec z tendru odstoupil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *