Menší firmy z Bohumínska mohou získat na podporu podnikání dotace

Menší firmy v Bohumíně a okolí by mohly získat z evropských dotací až jedenáct milionů korun. Finance budou směřovat především do podpory podnikání ve venkovských oblastech, například na pořízení nové zemědělské techniky nebo na ekologicky zaměřené projekty, řekla mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová.

Místní akční skupina (MAS) Bohumínsko, která sdružuje sedm sousedících měst a obcí v okolí Bohumína, vyhlásí na začátku února výzvy pro příjem žádostí o evropské dotace v Programu rozvoje venkova.
Nejvyšší částka půjde do zemědělsky zaměřených firem, pro ně bude k dispozici pět milionů korun. Mohou si zažádat o dotace například na nákup techniky, na investice pro chov zvířat a podobně, vysvětlil předseda Místní akční skupiny Bohumínsko a místostarosta Bohumína Lumír Macura.
Další čtyři miliony korun z evropských dotací budou směřovat například těm, kteří plánují založení provozovny nebo rozšíření svého podnikání. Cílem je podle Macury podpořit malé a střední podnikání v regionu. Poslední podporovanou oblastí bude rozvoj zemědělské infrastruktury. Mohou uspět ti, kteří mají v plánu zlepšit kvalitu či zvýšit hustotu polních cest, například s projektem na vybudování nové polní cesty včetně mostů, brodů či příkopů. Celkem se mezi ně rozdělí přes dva miliony korun, uvedla Balcarová. Bližší informace k možnostem získání dotace mohou zájemci získat od zaměstnanců Místní akční skupiny Bohumínsko.
Součástí sdružení MAS Bohumínsko jsou vedle Bohumína i Dětmarovice, Petrovice u Karviné, Doubrava, Petřvald, Rychvald a Dolní Lutyně.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *