Mateřská firma mlékáren Kunín a Klatovy loni ve ztrátě 33 milionů

Společnost Lactalis CZ, mateřská firma dvou velkých českých mlékáren Kunín a Klatovy, se loni dostala do 33,2milionové ztráty proti zisku 29,7 milionu korun, který měla předloni. Samotné výrobní provozy jsou ale ziskové. Loni firma vykázala tržby 4,07 miliardy korun, snížily se tak meziročně o 3,1 procenta, vyplývá z výroční zprávy společnosti umístěné ve Sbírce listin. Mateřskou firmou Lactalisu je francouzská B. S. A. International.

Lactalis CZ, který se zabývá prodejem mlékárenského zboží, loni zaměstnával 85 lidí, meziročně o tři více. Firma chce podle zprávy do budoucna upevňovat pozici lídra ve smetanách, dezertech a v mozzarelle, v chce také masivně podporovat růst v segmentu jogurtů a plísňových sýrů. Na českém trhu stojí firma například za značkami sýrů President a Galbani. Samotná Mlékárna Kunín byla loni stejně jako předloni v zisku více než 32 milionů korun s tržbami za více než dvě miliardy Kč. Loni zaměstnávala 408 lidí, meziročně o 12 více. Mlékárna Klatovy loni vykázala skoro 15milionový zisk po předloňské ztrátě 7,8 milionu korun. Výnosy byly 1,49 miliardy Kč, zaměstnávala 272 lidí, meziročně o tři více.
Například konkurenční mlékárně Valašské Meziříčí loni stouply tržby na 862,8 milionu korun, předloni činily 821,5 milionu korun. Firmě také vzrostl zisk na 29,6 milionu korun, což je o téměř 14 milionů korun více než v předchozím roce. Mlékárna Olma loni zvýšila zisk o 40 procent na 134 milionů korun z 96 milionů v roce 2017. Olomoucká mlékárna loni vykázala tržby 3,427 miliardy korun, které byly zhruba stejné jako v roce 2017. Další konkurenční společnost, jihočeská Madeta, měla loni konsolidované tržby 5,56 miliardy korun a konsolidovaný zisk po zdanění 179,8 milionu Kč.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *