Masokombinát Skaličan vykázal ztrátu

Masokombinát Skaličan z České Skalice na Náchodsku, který je největším zpracovatelem masa v hradeckém kraji, loni vykázal ztrátu devatenáct milionů korun a zopakoval tak výsledek roku 2012. Tržby společnosti loni vzrostly o dva miliony korun na 627 milionů korun. Vyplývá to z účetní závěrky společnosti. Skaličan majetkově patří do zemědělského a potravinářského holdingu Rabbit Trhový Štěpánov.

Masokombinát, který má přes dvě stě zaměstnanců, vykazuje ztrátové hospodaření trvale od roku 2007. Kumulovaná ztráta Skaličanu ke konci roku 2013 dosáhla 162 milionů korun. Hlavní akcionář Rabbit však loni skalickou společnost finančně podpořil, když jí ve dvou platbách poskytl dobrovolný příspěvek ve výši 20 milionů korun.
Skaličan zejména zpracovává prasata chovaná v rámci holdingu Rabbit. Kapacita vepřové porážky Skaličanu je asi čtvrt milionu kusů za rok, v současné době je její vytížení asi na polovině, uvedla firma Rabbit na svém webu. Vedle výsekového vepřového a hovězího masa Skaličan vyrábí také více než 150 druhů masných a uzenářských výrobků.
Holding Rabbit Trhový Štěpánov se věnuje zejména zemědělské prvovýrobě a výrobě a zpracování vepřového, hovězího, drůbežího a králičího masa. Vedle Skaličanu do skupiny v oblasti zpracování masa patří například Jatky Český Brod. V holdingu je šestnáct společností asi s 1700 zaměstnanci a ročním obratem kolem sedmi miliard korun. Holding disponuje zhruba stovkou vlastních maloobchodních prodejen.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *