Masokombinát Krásno získal prodejny svého konkurenta

Masokombinát Krásno (MP Krásno) získal prodejny společnosti INPOST z Uherského Hradiště. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Uvedl to dnes bez bližších podrobností mluvčí úřadu Martin Švand.

Antimonopolní úřad vedl pouze zjednodušené řízení. Posuzoval oblast výroby a prodeje masa a masných výrobků, což jsou trhy, na kterých se pohybují obě firmy. Podrobnosti k případu ÚOHS nezveřejnil. Podle webu společnosti INPOST přešly její prodejny do skupiny MP Krásno a. s. k 4. listopadu 2014. Firma má aktuálně 48 prodejen, většinu z nich na Moravě, část je na Slovensku.
Valašskomeziříčský masokombinát Krásno, který patří mezi přední české zpracovatele masa, loni vyrobil rekordní množství uzenin. Do svých řeznictví a dalších prodejen v zemi dodal více než 25 000 tun masných produktů, což je zhruba o deset procent více než v roce 2012. Mírně vzrostl i obrat, který přesáhl dvě miliardy korun.
Podnik ročně zpracovává zhruba 25 000 tun masa. Vedle toho provozuje více než 20 vlastních prodejen, největší je v centru Ostravy. Největší ostravské řeznictví dosahuje ročně obratu přes 100 milionů korun. MP Krásno zaměstnává více než 700 lidí, z toho asi 200 v prodejní síti. Společnost také exportuje na Slovensko a proniká na maďarský trh.
INPOST Uherské Hradiště je na trhu podle svého webu 20 let. Vlastní a provozuje síť prodejen masa a uzenin na Moravě a západním Slovensku. Loni výnosy společnosti klesly pod miliardovou hranici na 855 milionů korun. Firma byla v mírném zisku.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *