Maso se salmonelou z Polska směřovalo i do MP Krásno

Závadné polské maso s bakteriemi salmonely směřovalo i do valašskomeziříčské společnosti MP Krásno, která patří k největším zpracovatelům masa v Česku. Společnost ještě oficiální informaci od veterinářů nedostala, přesto už sama od firmy Animalco zjišťovala konkrétní šarži a udělá vše pro to, aby se nedostala k zákazníkům. Uvedl to předseda představenstva firmy Karel Pilčík. O zjištění, že asi 700 kilogramů polského hovězího masa obsahovalo bakterie salmonely, informoval ministr zemědělství Miroslav Toman.

„Pokud šarži ještě máme, tak ji neprodáme. Případně obvoláme odběratele,“ uvedl Pilčík. Zatím však neví, kolik kontaminovaného masa do firmy přišlo. Podle něj jde o pochybení, které se však může stát. „Salmonela je běžně kolem nás a může se to stát i u jiných dodavatelů,“ uvedl Pilčík, který považuje za nefér, že ho nikdo dosud oficiálně o tom, že v dobré víře nakoupil kontaminované maso, neinformoval.
Maso se salmonelou se v Česku distribuovalo do pěti míst. Kromě MP Krásno směřovalo i do distribučního centra Makra v Kozomíně, do jídelny Kocourek v Brně, olomouckého velkoobchodu Bikos a k podnikateli Petru Bzduchovi v Pohořelicích. Na Slovensku se maso dostalo do SK Tradičné v Lehotě pod Vtáčnikom.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *