Maso dodané do Chlumce nebylo zdravotně závadné, tvrdí firma

Firma Bidfood Czech Republic, do jejíhož skladu v Chlumci nad Cidlinou putovala jedna ze dvou zásilek kuřecího masa z Polska se salmonelou, uvedla, že nejde o zdravotně závadnou potravinu. K tomuto názoru došla na základě legislativy Evropské unie a uvedla to ve svém tiskovém prohlášení.

Zástupci firmy tvrdí, že je nepřípustná v čerstvém drůbežím mase přítomnost Salmonella typhimurium a Salmonella enteritidis. „V daném výrobku byla však prokázána Salmonella infantis, která je z výše uvedené legislativy přípustná. Z toho vyplývá, že tato zásilka z hlediska zdravotní nezávadnosti vyhovuje legislativě evropského společenství,“ uvedla společnost v tiskovém prohlášení. Veterináři ale přesný název bakterie neuvedli.
Přesto, jak uvedl za firmu Tomáš Potůček, Bidfood své odběratele upozornil a nabídl jim možnost vrácení dodávky masa, v případě, že si ji například zmrazili. Do skladu firmy v Chlumci nad Cidlinou na Hradecku přišla od polského výrobce 28. března 300kilogramová zásilka kuřecích prsních řízků bez kosti a bez kůže s datem použitelnosti 3. dubna 2019. Firma uvedla, že v ten den veterináři odebrali vzorky masa. Den po uplynutí data použitelnosti obdržela společnost Bidfood prostřednictvím datové schránky od veterinářů výzvu k doložení sledovatelnosti zásilky kuřecího masa. Firma tedy podle pokynu do 9. dubna doložila doklady o nákupu a další distribuci.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *