Majiteli Prazdroje stouply tržby díky prodeji ležáků v Africe

Nadnárodní pivovarnická skupina SABMiller, vlastník Plzeňského Prazdroje, zaznamenala v prvním čtvrtletí finančního roku vyšší příjem i objemy prodeje. Oznámila to dnes firma, která je druhým největším producentem piva na světě. K lepším výsledkům jí pomohl prodej ležáků v Africe, kde zaznamenala návrat k růstu.

Příjem skupiny (NPR), do nějž je započítána spotřební daň a jiné daně, za tři měsíce do konce června stoupl o šest procent. Objem firemních ležáků, které tvoří hlavní činnost skupiny, se zvýšil o procento. V Africe přitom došlo ke zvýšení o tři procenta. Nárůst firma zaznamenala i v Číně.
V Evropě objem ležáků stoupl o tři procenta. V aktivitách, které SABMiller v nedávné době začlenil v České republice a na Slovensku, skupina zaznamenala zvýšení příjmu o šest procent. Odráží to podle ní růst objemu, za kterým stojí mimo jiné lepší výsledek u nápojů, jež si lidé odnáší z místa zakoupení.
Objem prodeje nealkoholických nápojů, včetně těch, které prodává pro americkou společnost Coca-Cola, se zvýšil o desetinu.
Silný růst v Africe, Jihoafrické republice a v Evropě vyvažovalo pomalejší tempo v Severní Americe a snížení NPR v Austrálii, uvedl v dnešním prohlášení šéf skupiny Alan Clark.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *