Letošní veletrh Salima navštívilo 28 tisíc lidí

Potravinářský veletrh Salima, který dnes skončil na brněnském výstavišti, přilákal za čtyři dny společně s dalšími pěti doprovodnými veletrhy 28 tisíc návštěvníků. Je to o tři tisíce více než minule. Většinou zavítala na akci odborná veřejnost, tedy výrobci, obchodníci či zástupci gastronomických zařízení. Po dvaceti letech se ale na žádost vystavovatelů otevřel veletrh všem zájemcům, aby se k novinkám i osvědčeným výrobkům dostal konečný spotřebitel, uvedl v závěrečné zprávě mluvčí veletrhu Jaromír Krejčí.

Letošní veletrhy se proti těm před dvěma lety rozšířily, přijelo 786 firem z 35 zemí, což bylo o 15 procent více. Zájem měly především střední a malé firmy, které si chtěly vytvořit nové obchodní vazby. Téměř polovina jich byla ze zahraničí, převážně z Polska, pro které je Česko významným importérem, ze Slovenska, Itálie či Slovenska.
„Kromě obchodních kontaktů chtěly firmy prezentovat výrobky konečným spotřebitelům a získat zpětnou vazbu,“ uvedl Krejčí. Nejvíce si podle něj pochvalovali první dva dny. „Během nich jsme měli na stánku velmi rušno. Zákazníci přicházeli na jednání a zjišťovali si, jaké máme pro letošek v naší nabídce novinky,“ poznamenala například manažerka společnosti Bohemilk Eva Šachová.
Veletrhy se uskuteční opět za dva roky od 1. do 4. března.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *