Letos byl průměrný rok

Letošní rok byl rokem průměrným. Zemědělci proti minulému roku sklidili o asi 8,5 procenta více úrody obilovin. Proti průměru posledních pěti let výsledky však klesly o zhruba 4,9 procenta. Uvedl to prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek při slavnostním zahájení výstavy Zahrada Čech v Litoměřicích, která potrvá do 21. září.

V Litoměřicích dnes začal tradiční podzimní veletrh Zahrada Čech. Největší prodejní výstavu pro zahrádkáře, zahradníky a kutily na severu Čech ročně navštíví až 80 tisíc lidí. Největší zájem mezi návštěvníky je jako obvykle o česnek, který se prodává od 120 korun za kilogram. Nechyběla ani soutěž v kategoriích o nejlepší kysané zelí, největší výpěstek, nejzajímavější kuriozitu a Křišťálové jablko. Lidé mohou navštívit po celou dobu výstavy zahrádkářskou expozici v pavilonu G věnovanou bylinkám. Výstaviště Zahrada Čech je výstavní areál o celkové rozloze přibližně 6,5 hektaru. Je ve východní části Litoměřic v Českolipské ulici. První výstava se zde konala v roce 1969. Provozovatelem výstaviště je Zahrada Čech, kterou vlastní z poloviny město Litoměřice.

 

Tereza Sajdlová kš

  • Vložit do schránky

Priorita
4
ID
T201909130310101
Region
Ekonomické – Ústecký kraj – (eul)
ČR;Litoměřice;výstavištěZahradaČech;
Kategorie
Zemědělství (zem)
Obchod (obo)
Životní styl (spl)
Magazínový servis (mag)
Klíčová slova ČTK
ČR
pěstování
trh
hobby
Zahrada Čech
Litoměřice

Vytištěno z Infobanky ČTK 16.9.2019 ve 10:49:25 uživatelem ZEMEDELEC.
Copyright © 2019 ČTK. Výše uvedený obsah je chráněn autorským zákonem a lze jej užít pouze v souladu s licenčními podmínkami ČTK.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *