Letní Flora Olomouc připomíná 60. výročí květinových výstav

Šedesátiletou historii květinových výstav v Olomouci připomíná hlavní expozice letní etapy celostátní přehlídky květin Flora Olomouc, která byla dnes zahájena na stejnojmenném výstavišti. Do areálu Výstaviště Flora hned po otevření bran proudily davy lidí. Letní Flora nese název Rozkvetlá léta a nabízí záplavu květů i přehlídku současných výstavnických a zahradnických trendů.

Hlavní expozice letní Flory je tradičně umístěna v pavilonu A, kde byla vytvořena pomocí pestrobarevných květinových a travnatých ploch i panelů například s dobovými dokumenty, které předělují prostor. „Expozice zabírá celou plochu pavilonu A a společně jsme ji se studenty Ninou a Sebastianem Loderovými v myšlenkách připravovali již od začátku září minulého roku. Projekt jsme zpracovávali po dobu zhruba šesti měsíců a fyzická realizace pavilonu probíhala od pondělí,“ řekl Jiří Martinek ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně, který je jedním ze tří architektů expozice.
Hlavní expozice podle Martinka nabízí komplexní průřez tím nejlepším, co bylo v areálu výstaviště k vidění od jeho vzniku před 60 lety. „Je těžké vybrat to nejlepší. Pro mne nejzajímavější částí je prezentace věnovaná tomu nejlepšímu z partnerských botanických zahrad, v které je možné spatřit zblízka mnoho neobvyklých i vzácných rostlin. Jsem rád, že mezi nimi nechybí ani Botanická zahrada a arboretum MENDELU, která poskytla úžasnou kolekci orchidejí a tilandsií,“ řekl Martinek.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *