Lesy ČR posunuly podání nabídek do miliardového tendru

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) posunul termín podání nabídek do sedmimiliardového tendru na lesní práce a těžbu z 25. na 30. října. Důvodem je poskytnutí vysvětlení k zadávací dokumentaci. O vysvětlení požádali potenciální uchazeči. Lesy ČR to uvedly na svém webu. Zakázku podnik, který spravuje téměř polovinu lesů v zemi, vyhlásil 23. září. Vítězné firmy by měly pro LČR pracovat od ledna 2020 do konce roku 2024.

Tendr 2020+ je rozdělen na 54 zakázek a státní podnik v něm zohlednil současnou mimořádnou kůrovcovou kalamitu. V tendru jde o těžbu 8,56 milionu metrů krychlových dříví, práce za 6,99 miliardy korun a roční zalesnění 2879 hektarů.
Tendry jsou nově trojího typu podle toho, jak dané území postihla kalamita kůrovce. Takzvaných kalamitních jednotek je 23 a lesnické firmy na nich budou provádět těžbu a pěstební práce. Vytěžené dřevo předané na takzvaném odvozním místě si budou prodávat samy Lesy ČR. Nejvíc kalamitních jednotek je v působnosti krajských ředitelství Lesů ČR v Jihlavě a na Šumperku.
Na devíti takzvaných postkalamitních jednotkách, kde již kalamita kůrovce byla, firmy budou dělat pouze pěstební práce. Případnou těžbu a prodej dřeva si na těchto jednotkách zajistí samy Lesy ČR například prostřednictvím aukcí nebo dynamického nákupního systému.
Takzvaná klasická komplexní zakázka, kdy firmy dělají těžbu, pěstební práce i dřevo prodávají, se týká 22 jednotek.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *