La Casa Argentina chce po MZe zveřejnění chybujících restaurací

Společnost Gastro Group, provozující pražský podnik La Casa Argentina chce po ministerstvu zemědělství, aby zveřejnilo restaurace, které údajně prodávaly polské maso označené za jiné. Ministr zemědělství Miroslav Toman ve středu poslancům zemědělského výboru řekl, že některé luxusní restaurace v Praze vydávají polské maso za argentinské. Ve čtvrteční tiskové zprávě úřad uvedl, že jde zatím o podezření. Aktuálně ministerstvo sdělilo, že zatím jsou restaurace stále kontrolovány, chybující restaurace neuvedlo.

„Žádáme Ministerstvo zemědělství a kontrolní orgány, aby v co nejkratším termínu celou aféru vysvětlilo a zveřejnilo všechny informace, které má. Jinak totiž bez jediného důvodu poškozuje pověst a jméno restaurací, které s kauzou nemají nic společného. Vybudovat si v gastronomii dobré jméno je totiž několikaletá práce mnoha lidí, a takto podané zavádějící informace nás velmi poškozují,“ sdělili zástupci Gastro Group, která provozuje pražskou restauraci La Casa Argentina. Podle nich se kvalitní steak  nedá z polského masa připravit, maso má jinou strukturu, použitelné je podle nich především do gulášů. „Pokud by záměna masa byla tak jednoduchá, celý svět by nedovážel hovězí maso plemena black angus z Argentiny a USA,“ dodali.

Podle tiskového mluvčího ministerstva Vojtěcha Bílého jsou v restauracích stále kontroly veterinářů a Státní zemědělské a potravinářské inspekce. „V případě jakéhokoliv pochybení jména restaurací samozřejmě zveřejníme,“ dodal mluvčí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *