Kroměřížskému zpracovateli masa loni klesl zisk o více než pětinu

Společnosti KMOTR - Masna Kroměříž loni oproti roku 2015 klesl zisk o 20,3 procenta na 21,6 milionu korun. Předloni firma patřící do koncernu Agrofert, vykázala zisk 27,1 milionu korun. Tržby kroměřížské masny za prodej vlastních výrobků, služeb a zboží se loni meziročně snížily o 0,6 procenta na 608,1 milionu korun. Vedení společnosti pokles tržeb ve výroční zprávě na webu www.justice.cz vysvětluje změnou obchodních podmínek s největšími zákazníky, kdy na základě Zákona o významné tržní síle 50/2016 Sb. byla omezena výše bonusů a tato změna byla kompenzována změnou prodejních cen.

Masně loni asi o pět procent klesl objem výrobků prodaných v zahraničí. V roce 2016 se tak export na tržbách podílel více než 19 procenty. Většina dodávek mířila tradičně na Slovensko, výrazné byly i zakázky v Maďarsku a Rumunsku.

KMOTR – Masna Kroměříž patří především k předním tuzemským výrobcům trvanlivých salámů, za které loni utržila 548 milionů korun. Společnost obchodovala se sortimentem zboží, který čítal bezmála sto položek. Masna loni v průměru zaměstnávala 192 lidí, v roce 2015 jich bylo o dva méně. Nejvýznamnější loňskou investicí byla stavba nové budovy se sociálním zázemím pro zaměstnance a administrativou.

Na letošek firma plánovala rozšíření výrobních kapacit. Představenstvo ve výroční zprávě na letošek plánuje mírný nárůst tržeb a udržení ziskovosti. Jako možná rizika uvádí růst cen základních surovin, případně jejich částečný nedostatek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *