Kroměřížské masně Kmotr meziročně stoupl zisk asi o 40 procent

Společnosti Kmotr - Masna Kroměříž loni oproti roku 2014 vzrostl zisk téměř o 40 procent na 27,1 milionu korun. Předloni firma, která patří do skupiny Agrofert, vykázala zisk 19,8 milionu korun. Tržby kroměřížské masny za prodej vlastních výrobků, služeb a zboží se ale loni meziročně snížily o čtyři procenta na 611,6 milionu korun.

Vedení společnosti pokles tržeb ve výroční zprávě na webu www.justice.cz vysvětluje tím, že je dán především poklesem prodejních cen ve vazbě na snížení ceny výrobních surovin. Masně se loni podařilo asi o šest procent zvýšit objem výrobků prodaných v zahraničí. V minulém roce se tak export na tržbách podílel více než 24 procenty. Většina dodávek mířila tradičně na Slovensko, výrazné byly i zakázky v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku.

Kmotr – Masna Kroměříž patří především k předním tuzemským výrobcům trvanlivých salámů, za které loni utržila 589,3 milionu korun. Společnost obchodovala se sortimentem zboží, který čítal bezmála sto položek. Masna loni v průměru zaměstnávala 190 lidí, v roce 2014 jich bylo o 16 méně. Nejvýznamnější loňskou investicí bylo pořízení narážecího zařízení a klipsovacího stroje.

Na letošek firma plánovala stavbu administrativní budovy a rozšíření výrobních kapacit. Co se hospodaření týče, představenstvo ve výroční zprávě na letošek plánovalo mírný nárůst tržeb a udržení ziskovosti. Jako možná rizika uvádělo růst cen základních surovin, případně jejich částečný nedostatek.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *