Kraj sloučil zemědělské školy, chce více studentů do Dalovic

Karlovarský kraj zatím počítá s výukou zemědělských oborů jak na Integrované střední škole (ISŠ) Cheb, tak na jejím odloučeném pracovišti v Dalovicích. Chtěl by ale ke studiu těchto oborů přilákat větší počet studentů, řekl krajský radní Jaroslav Bradáč. Dalovickou školu kraj koncem loňského roku s ISŠ Cheb sloučil.

Jedním ze způsobů, jak přitáhnout zájemce o studium, může být podle Bradáče i modernizace techniky. Škola proto představila nový traktor, který bude sloužit k výuce agropodnikání. Kraj traktor pořídil s pomocí dotace za 1,2 milionu korun, řidičský průkaz k jeho řízení získávají studenti v rámci studia zdarma. Součástí výuky je také například péče o koně i aktivity v ekocentru školního statku v Chebu.
Agropodnikání je v současnosti jediným oborem, který se v Dalovicích vyučuje. Jisté zatím je, že studenti, kteří už v Dalovicích studium začali, budou na odloučeném pracovišti pokračovat až k maturitě. V příštím školním roce by podle Bradáče měli studenti nastoupit do prvního ročníku jak do Chebu, tak do Dalovic. V budoucnu by ale podle něj kraj chtěl přilákat zájemce i ke studiu dalších oborů, jako je farmář nebo opravář zemědělských strojů.
Kromě zemědělské školy v Dalovicích ztratily v Karlovarském kraji právní subjektivitu ještě další tří školy, a to v Nejdku, v Lokti a v Horním Slavkově. Sloučeny byly pod Integrovanou střední školu technickou a ekonomickou v Sokolově a Střední průmyslovou školu v Ostrově. Na každé z nich by měl zůstat zachován alespoň jeden obor.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *