Kofola bude od ledna v ČR a SR distribuovat nápoje Rauch

Skupina Kofola bude od ledna příštího roku v Česku a na Slovensku distribuovat džusy a další nápoje od rakouské firmy Rauch. Roční obrat Kofoly na českém a slovenském trhu se tímto obchodem zvýší o 450 milionů korun, což je zhruba desetina současného obratu. Vedení obou firem to dnes oznámila na tiskové konferenci.

Džusy a ovocné nápoje tvoří 14 procent celkové spotřeby nealkoholických nápojů v Česku a na Slovensku. Letos meziročně tato kategorie na českém trhu vzrostla o devět procent, uvedl marketingový ředitel Kofoly ČeskoSlovensko Jiří Vlasák. Podle generálního ředitele firmy Jannise Samarase se nabídka značek, které Kofola distribuuje, rozšíří zhruba dvojnásobně přibližně o 100 položek.
Nabídka Kofoly se od ledna rozroste o džusy, nektary, nesycené ovocné nápoje, ledové čaje, ledové kávy a isotonické nápoje značek Rauch Happy Day, Ice tea, Bravo, Nativa, Cafemio, Isotonic či Yippy. Kofola získá právo distribuovat tyto značky do restaurací i do maloobchodu a takzvaného impulzního prodeje, kam se řadí například benzínové pumpy.
„Rauch je jedna z nejsilnějších značek na evropském trhu s nápoji,“ uvedl generální ředitel Kofoly ČeskoSlovensko Jannis Samaras, podle nějž se rakouská firma zasloužila například o rozmach kategorií ledových čajů či ovocných šťáv. Obě firmy mají podle Sammarase společné to, že kladou velký důraz na inovace a lokálnost.
Nápojářské skupině Kofola v prvním pololetí letošního roku klesly meziročně tržby o 4,5 procenta na 3,054 miliardy korun. Hrubá marže jí však vzrostla o 12,3 procenta na 1,114 miliardy korun. Pokles tržeb podle zástupců firmy způsobila klesající spotřeba nápojů zejména v Polsku, ale i tlak firmy na zvýšení marže.
Spotřeba nealkoholických nápojů v Česku i loni klesala. Podle údajů Svazu výrobců nealkoholických nápojů (SVNN) se proti předchozímu roku snížila o tři procenta na 21,83 milionu hektolitrů. Spotřeba nealkoholických nápojů klesá už několik let. Ve srovnání s rokem 2012 byl ale meziroční pokles poloviční. Zatímco spotřeba nejvýznamnějších kategorií sycených nápojů a balených vod klesla, prodej jiných druhů opětovně rostl. Prognóza pro letošní rok předpokládá další zpomalení poklesu trhu téměř na jedno procento.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *